Bramy

ALMAX

Rolowane bramy garażowe DK-PROF

Bramy rolowane są idealnym rozwiązaniem w szczególności nadającym się do małych pomieszczeń garażowych. Dzięki zastosowaniu pionowego prowadzenia oraz braku prowadnic sufitowych, zrolowany płaszcz bramy zajmuje minimalną ilość miejsca na nadprożu wewnątrz garażu. Płaszcz bramy schowany jest w estetycznej skrzynce.

Kolorystyka
Proponujemy Państwu szeroką paletę kolorystyczną, pozwalającą dopasować kolor bramy rolowanej do elewacji budynku. W ofercie DK-PROF dostępne są zarówno bramy w kolorach drewnopodobnych jak również bramy malowane w wybranych kolorach z palety RAL
 

Budowa bramy garażowej rolowanej

Brama garażowa rolowana DK-PROF jest wykonana w całości z aluminium. Standardowo wyposażona jest w skrzynię umieszczoną na nadprożu, w której znajduje się wał wraz z pancerzem. Brama rolowana posiada pancerz o grubości 18,5 mm wypełniony pianka poliuretanową.


Pancerz aluminiowy

Zbudowany z dwuściennych profili aluminiowych z pianką poliuretanową wewnątrz. Mocny, lekki i odporny na warunki atmosferyczne, zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Hamulec bezpieczeństwa

Zabezpiecza przed bezwładnym opadaniem pancerza bramy rolowanej w przypadku uszkodzenia silnika

Korba do awaryjnego otwierania bramy

Korba służąca do awaryjnego otwierania bramy w przypadku braku prądu.

Komplet fotokomórek zewnętrznych

W przypadku wykrycia przeszkody, system zatrzymuje zamykającą się bramę (stosowany ze sterownikiem Axroll).

Silnik SOMFY

Mocne a razem bezawaryjne napędy firmy Somfy zapewnią długotrwałą pracę bramy. Silnik standardowo wyposażony jest w korbę do awaryjnego otwierania bramy.

Pilot

Pilot dwukanałowy do sterowania bramą rolowaną (stosowany ze sterownikiem Axroll).

Wyłącznik kluczykowy

Wyłącznik kluczykowy standardowo montowany od zewnętrznej strony budynku. Umożliwia sterowanie bramą rolowaną za pomocą kluczyka.

Wyłącznik klawiszowy

Służy do sterowania napędem bramy, montowany wewnątrz garażu.